mutt-0.95i - en to pl translation catalogue (637 entries)

en: Exit
pl: Wyjście

en: Select
pl: Wybierz

en: Help
pl: Pomoc

en: You have no aliases!
pl: Nie masz żadnych aliasów!

en: Aliases
pl: Aliasy

note: add a new alias
en: Alias as:
pl: Nazwa aliasu:

en: You already have an alias defined with that name!
pl: Masz już tak nazwany alias!

en: Address:
pl: Adres:

en: Personal name:
pl: Nazwisko:

en: [%s = %s] Accept?
pl: [%s = %s] Potwierdzasz?

en: Save to file:
pl: Zachowaj do pliku:

en: Alias added.
pl: Alias dodany.

en: Can't match nametemplate, continue?
pl: Nie pasujący szablon nazwy, kontynuować?

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap compose entry requires %%s
pl: Pole "compose" w pliku 'mailcap' wymaga %%s

en: Failure to open file to parse headers.
pl: Błąd otwarcia pliku podczas interpretacji nagłówków.

en: Failure to open file to strip headers.
pl: Błąd podczas próby otwarcia pliku w celu eliminacji nagłówków.

en: No mailcap compose entry for %s, creating empty file.
pl: Brak pola "compose" dla %s w pliku 'mailcap', tworzę pusty plik.

note: For now, editing requires a file, no piping
en: Mailcap Edit entry requires %%s
pl: Pole "Edit" w pliku 'mailcap' wymaga %%s

en: No mailcap edit entry for %s
pl: Brak pola "Edit" dla %s w pliku 'mailcap'

en: No matching mailcap entry found.  Viewing as text.
pl: Brak odpowiedniego wpisu w 'mailcap'. Wyświetlam jako tekst.

en: MIME type not defined.  Cannot view attachment.
pl: Typ MIME nie został zdefiniowany. Nie mogę wyświetlić załącznika.

en: Cannot create filter
pl: Nie mogę utworzyć filtru

en: Attachment saved.
pl: Załącznik zachowany.

en: Write fault!
pl: Błąd zapisu!

en: I don't know how to print that!
pl: Nie wiem jak to wydrukować!

en: Chdir
pl: Zmień katalog

en: Mask
pl: Maska

en: %s is not a directory.
pl: %s nie jest katalogiem.

en: Mailboxes [%d]
pl: Skrzynki [%d]

en: Directory [%s], File mask: %s
pl: Katalog [%s], Maska nazw plików: %s

en: No files match the file mask
pl: Żaden plik nie pasuje do maski

en: Chdir to:
pl: Zmień katalog na:

en: Error scanning directory.
pl: Błąd podczas przeglądania katalogu.

en: File Mask:
pl: Maska nazw plików:

en: Reverse sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
pl: Sortowanie odwrotne po (d)acie, (a)lfabecie, (w)ielkości, żad(n)e?

en: Sort by (d)ate, (a)lpha, si(z)e or do(n)'t sort?
pl: Sortowanie po (d)acie, (a)lfabecie, (w)ielkości, żad(n)e?

en: dazn
pl: down

en: New file name:
pl: Nazwa nowego pliku:

en: Can't view a directory
pl: Nie mogę przeglądać tego katalogu

en: Error trying to view file
pl: Błąd podczas próby przeglądania pliku

en: New mail in %s.
pl: Nowa poczta w skrzynce %s.

en: %s: color not supported by term
pl: %s: kolor nie jest obsługiwany przez terminal

en: %s: no such color
pl: %s: nie ma takiego koloru

en: %s: no such object
pl: %s: nie ma takiego obiektu

en: %s: command valid only for index object
pl: %s: komenda może dotyczyć tylko obiektów indeksu

en: %s: too few arguments
pl: %s: za mało argumentów

en: Missing arguments.
pl: Brakuje argumentów.

en: color: too few arguments
pl: color: za mało argumentów

en: mono: too few arguments
pl: mono: za mało argumentów

en: %s: no such attribute
pl: %s: nie ma takiego atrybutu

en: too few arguments
pl: za mało argumentów

en: too many arguments
pl: za dużo argumentów

en: default colors not supported
pl: domyślne kolory nie są obsługiwane

en: Invoking PGP...
pl: Wywołuję PGP...

note: find out whether or not the verify signature
en: Verify PGP signature?
pl: Weryfikować podpis PGP?

en: Could not create temporary file!
pl: Nie mogę utorzyć pliku tymczasowego!

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Bounce message to:
pl: Wyślij kopię listu do:

en: Bounce tagged messages to:
pl: Wyślij kopię zaznaczonych listów do:

en: Error parsing address!
pl: Błąd interpretacji adresu!

en: Bounce message to %s
pl: Wyślij kopię listu do %s

en: Bounce messages to %s
pl: Wyślij kopie listów do %s

en: Message bounced.
pl: Kopia została wysłana.

en: Messages bounced.
pl: Kopie zostały wysłane.

en: Pipe to command:
pl: Wyślij przez rurę do komendy:

en: Rev-Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore?:
pl: Odwr-Sort (d)data/(o)d/o(t)rzym/t(e)mat/d(o)/(w)ątek/(b)ez/ro(z)miar/(w)aga?:

en: Sort (d)ate/(f)rm/(r)ecv/(s)ubj/t(o)/(t)hread/(u)nsort/si(z)e/s(c)ore?:
pl: Sortuj (d)data/(o)d/o(t)rzym/t(e)mat/d(o)/(w)ątek/(b)ez/ro(z)miar/(w)aga?:

en: dfrsotuzc
pl: doteowbzw

en: Shell command:
pl: Komenda powłoki:

en: %s%s to mailbox
pl: %s%s do skrzynki

en: Decode-save
pl: Dekoduj-zachowaj

en: Decode-copy
pl: Dekoduj-kopiuj

en: Decrypt-save
pl: Rozszyfruj-zachowaj

en: Decrypt-copy
pl: Rozszyfruj-kopiuj

en: Save
pl: Zachowaj

en: Copy
pl: Kopiuj

en:  tagged
pl:  zaznaczone

en: Copying to %s...
pl: Kopiuję do $s...

en: Print message?
pl: Wydrukować list?

en: Print tagged messages?
pl: Wydrukować zaznaczone listy?

en: Message printed
pl: List wydrukowany

en: Messages printed
pl: Listy wydrukowane

en: Send
pl: Wyślij

en: Abort
pl: Anuluj

en: Attach file
pl: Załącz plik

en: Descrip
pl: Opis

en: Sign, Encrypt
pl: Podpisz i zaszyfruj

en: Encrypt
pl: Zaszyfruj

en: Sign
pl: Podpisz

en: Clear
pl: Bez jakiegokolwiek kodowania

en:  sign as:
pl:  podpisz jako:

en: <default>
pl: <domyślnie>

en: MIC algorithm:
pl: Algorytm MIC:

en: (e)ncrypt, (s)ign, sign (a)s, (b)oth, select (m)ic algorithm, or (f)orget it?
pl: (z)aszyfruj, podpi(s)z, podpisz j(a)ko, o(b)a, algoryt(m) MIC, b(e)z PGP?

en: esabmf
pl: zsabme

en: Can't open your secret key ring!
pl: Nie mogę otworzyć twego tajnego breloczka kluczy!

en: Sign as:
pl: Podpisać jako:

en: An unkown PGP version was defined for signing.
pl: Wybrana do podpisywania wersja PGP jest nieznana.

en: This doesn't make sense if you don't want to sign the message.
pl: To nie ma sensu jeżeli nie chcesz podpisywać wiadomości.

en: Unknown MIC algorithm, valid ones are: pgp-md5, pgp-sha1, pgp-rmd160
pl: Nieznany algorytm MIC, dozwolone są: pgp-md5, pgp-sha1, pgp-rmd160

en: %s [#%d] no longer exists!
pl: %s [#%d] już nie istnieje!

en: %s [#%d] modified. Update encoding?
pl: %s [#%d] znieniony. Zaktualizować szyfrowanie?

en: ===== Attachments =====
pl: ==== Załącznik ====

en: You may not delete the only attachment.
pl: Nie możesz skasować jedynego załącznika.

en: Compose
pl: Wysyłanie nowego listu

en: Open mailbox to attach message from
pl: Otwórz skrzynkę w celu załączenia wiadomości

en: No messages in that folder.
pl: Brak listów w tym folderze.

en: Tag the messages you want to attach!
pl: Zaznacz listy do załączenia!

en: Unable to attach!
pl: Nie mogę załączyć!

en: Invalid encoding.
pl: Błędne szyfrowanie.

en: Save a copy of this message?
pl: Zachować kopię tego listu?

en: Rename to:
pl: Zmień nazwę na:

en: Can't stat: %s
pl: Nie mogę ustalić statusu: %s

en: New file:
pl: Nowy plik:

en: Content-Type is of the form base/sub
pl: Typ "Content-Type" musi być w postaci podstawowy/pośledni

en: Unknown Content-Type %s
pl: Nieznany rodzaj "Content-Type" %s

en: Can't create file %s
pl: Nie mogę utworzyć %s

en: What we have here is a failure to make an attachment
pl: Mamy tu błąd tworzenia załącznika

en: Postpone this message?
pl: Zachować ten list do późniejszej obróbki i ewentualnej wysyłki?

en: Write message to mailbox
pl: Zapisz list do skrzynki

en: Writing message to %s ...
pl: Zapisuję list do %s ...

en: Message written.
pl: List zapisany.

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

note: restore blocking operation
en: Exit Mutt?
pl: Wyjść z programu pocztowego?

en: unknown error
pl: nieznany błąd

en: Press any key to continue...
pl: Naciśnij dowolny klawisz by kontynuować...

en:  ('?' for list):
pl:  (naciśnij '?' aby uzyskać katalog skrzynek):

en: Cannot toggle write on a readonly mailbox!
pl: Nie mogę zapisać do skrzynki oznaczonej jako 'tylko do odczytu!'

en: Changes to folder will be written on folder exit.
pl: Zmiany zostaną naniesione po wyjściu z foldera.

en: Changes to folder will not be written.
pl: Zmiany w folderze nie zostaną naniesione.

en: Quit
pl: Wyjdź

en: Del
pl: Usuń

en: Undel
pl: Odtwórz

en: Mail
pl: Wyślij

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Group
pl: Grupuj

en: Mailbox was externally modified.  Flags may be wrong.
pl: Skrzynka została zmodyfikowana z zewnątrz. Flagi mogą być nieaktualne.

en: New mail in this mailbox.
pl: Nowa poczta w tej skrzynce.

en: No mailbox is open.
pl: Nie otwarto żadnej skrzynki.

en: No tagged messages.
pl: Brak zaznaczonych listów.

en: Jump to message:
pl: Skocz do listu:

en: Argument must be a message number.
pl: Argumentem musi być numer listu.

en: That message is not visible.
pl: Ten list nie jest widoczny.

en: Invalid message number.
pl: Zły numer listu.

en: Delete messages matching:
pl: Usuń pasujące listy:

en: No limit pattern is in effect.
pl: Ograniczenie nie jest określone.

note: i18n: ask for a limit to apply
en: Limit: %s
pl: Ograniczenie: %s

en: Limit to messages matching:
pl: Ogranicz do pasujących listów:

en: Quit Mutt?
pl: Wyjść z programu pocztowego?

en: Tag messages matching:
pl: Zaznacz pasujące listy:

en: Undelete messages matching:
pl: Odtwórz pasujące listy:

en: Untag messages matching:
pl: Odznacz pasujące listy:

en: Open mailbox
pl: Otwórz skrzynkę

en: Open mailbox in read-only mode
pl: Otwórz skrzynkę tylko do odczytu

en: %s is not a mailbox.
pl: %s nie jest skrzynką.

en: Exit Mutt without saving?
pl: Wyjść z programu pocztowego bez zapisywania?

en: You are on the last message.
pl: To ostatnia wiadomość.

en: No undeleted messages.
pl: Brak odtworzonych listów.

en: You are on the first message.
pl: To pierwsza wiadomość.

en: Search wrapped to top.
pl: Poszukiwanie podążyło na początek.

en: Search wrapped to bottom.
pl: Poszukiwanie podążyło na koniec.

en: No new messages
pl: Brak nowych listów

en: No unread messages
pl: Brak nie przeczytanych listów

en:  in this limited view
pl:  w trybie ograniczonego przeglądu

en: No more threads.
pl: Nie ma więcej wątków.

en: You are on the first thread.
pl: To pierwszy wątek.

en: Thread contains unread messages.
pl: Watek zawiera nie przeczytane listy.

en: Threading is not enabled.
pl: Wątkowanie nie włączone.

note: * SLcurses_waddnstr() can't take a "const char *", so this is only * declared "static" (sigh)
en: ~~		insert a line begining with a single ~
    ~b users	add users to the Bcc: field
    ~c users	add users to the Cc: field
    ~f messages	include messages
    ~F messages	same as ~f, except also include headers
    ~h		edit the message header
    ~m messages	include and quote messages
    ~M messages	same as ~m, except include headers
    ~p		print the message
    ~q		write file and quit editor
    ~r file		read a file into the editor
    ~t users	add users to the To: field
    ~u		recall the previous line
    ~v		edit message with the $visual editor
    ~w file		write message to file
    ~x		abort changes and quit editor
    ~?		this message
    .		on a line by itself ends input
pl: ~~		wstaw linię zaczynającą się pojedyńczym ~
    ~b użytkownicy	dodaj użytkowników do pola BCC:
    ~c użytkownicy	dodaj użytkowników do pola Cc:
    ~f listy	dołącz listy
    ~F listy	to samo co ~f ale dołącz też nagłowki
    ~h		edytuj nagłówki
    ~m listy	doddaj i komentuj listy
    ~M listy	to samo co ~m ale dołącz też nagłowki
    ~p		drukuj list
    ~q		zapisz plik i wyjdź z edytora
    ~r plik		wczytaj plik do edytora
    ~t użytkownicy	dodaj użytkowników do pola To:
    ~u		odtwórz poprzednią linię
    ~v		edytuj list edytorem $visual
    ~w plik		zapisz list do pliku
    ~x		porzuć zmiany i wyjdź z edytora
    ~?		ten list
    .		stojąc sama w linii kończy wpisywanie

en: %d: invalid message number.
pl: %d: nieprawidłowy numer listu.

en: (End message with a . on a line by itself)
pl: (Zakończ list . (kropką) w osobnej linii)

en: No mailbox.
pl: Brak skrzynki.

en: Message contains:
pl: List zawiera:

en: (continue)
pl: (kontynuuj)

en: missing filename.
pl: brak nazwy pliku.

en: No lines in message.
pl: Pusty list.

en: %s: unknown editor command (~? for help)
pl: %s: nieznane polecenie edytora (~? wyświetla pomoc)

en: Set flag
pl: Ustaw flagę

en: Clear flag
pl: Wyczyść flagę

en: [-- Error: unexpected end of file! --]
pl: [-- Błąd: nieoczekiwany koniec pliku! --]

note: didn't find anything that we could display!
en: [-- Error:  Could not display any parts of Multipart/Alternative! --]
pl: [--Błąd: Nie mogę wyświetlić żadnego fragmentu Multipart/Alternative! --]

en: [-- Attachment #%d
pl: [-- Załącznik #%d

en: [-- Type: %s/%s, Encoding: %s, Size: %s --]
pl: [-- Typ: %s/%s, Kodowanie: %s, Wielkość: %s --]

en: [-- Autoview using %s --]
pl: [-- Podgląd automatyczny używający %s --]

en: Invoking autoview command: %s
pl: Wywołuję polecenie podglądu automatycznego: %s

en: [-- Autoview stderr of %s --]
pl: [-- Aotomatyczne przeglądanie zwykłych komunikatów błędów %s --]

en: [-- Error: message/external-body has no access-type parameter --]
pl: [-- Błąd: message/external-body nie ma ustawionego rodzaju dostępu --]

en: [-- This %s/%s attachment
pl: [-- Ten %s/%s załącznik

en: (size %s bytes)
pl: (o wielkości %s bajtów)

en: has been deleted --]
pl: został usunięty --]

en: [-- on %s --]
pl: [-- na %s --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated external source has --]
    [-- expired. --]
pl: [-- Ten %s/%s załącznik nie jest podpięty, --]
    [-- a podane źródło zewnętrzne jest --]
    [-- nieaktualne. --]

en: [-- This %s/%s attachment is not included, --]
    [-- and the indicated access-type %s is unsupported --]
pl: [-- Ten %s/%s załącznik nie jest podpięty, --]
    [-- a podany typ dostępu %s nie jest obsługiwany --]

en: Error: multipart/signed has no protocol.
pl: Błąd: multipart/signed nie ma protokołu.

en: Error: multipart/encrypted has no protocol parameter!
pl: Błąd: multipart/encrypted nie ma parametru protokołu!

en: Unable to open temporary file!
pl: Nie mogę otworzyć pliku tymczasowego!

en: [-- %s/%s is unsupported
pl: [-- %s/%s nie jest obsługiwany

en: (use '%s' to view this part)
pl: (użyć '%s' do oglądania tego fragmentu)

en: (need 'view-attachments' bound to key!)
pl: (przypisz 'view-attachments' do klawisza!)

en: %s: unable to attach file
pl: %s: nie mogę załączyć pliku

en: ERROR: please report this bug
pl: BŁĄD: zgłoś tę pluskwę, proszę

en: <UNKNOWN>
pl: <NIEZNANY>

en: 
    Generic bindings:
pl: 
    Standardowe przypisania klawiszy:

en: 
    Unbound functions:
pl: 
    Nie przypisane klawiszom funkcje:

en: Help for %s
pl: Pomoc dotycząca %s

en: imap_error(): unexpected response in %s: %s
pl: imap_error(): nieoczekiwana odpowiedź w %s: %s

note: something is wrong because the server reported fewer messages * than we previously saw
en: Fatal error.  Message count is out of sync!
pl: Bład krytyczny. Niezidentyfikowana ilość listów!

en: Fetching message headers... [%d/%d]
pl: Ściągam nagłówki listów... [%d/%d]

en: Reopening mailbox...
pl: Ponownie otwieram skrzynkę...

en: Connecting to %s...
pl: Łączę się z %s...

en: IMAP Username:
pl: Nazwa użytkownika na serwerze IMAP:

en: Password for %s@%s:
pl: Hasło dla %s@%s:

en: Logging in...
pl: Loguję się...

note: Login failed, try again
en: Login failed.
pl: Zalogowanie nie powiodło się.

en: Selecting %s...
pl: Wybieram %s...

en: Create %s?
pl: Utworzyć %s?

en: Fetching message...
pl: Ściągam list...

en: Sending APPEND command ...
pl: Wysyłam komendę APPEND...

en: Uploading message ...
pl: Ładuję list ...

en: Closing connection to IMAP server...
pl: Zamykam połączenie do serwera IMAP...

en: Saving message status flags... [%d/%d]
pl: Zachowuję stan flag listów... [%d/%d]

en: Expunging messages from server...
pl: Kompresuję listy z serwera...

note: tell the server to commit changes
en: Closing mailbox...
pl: Zamykam skrzynkę...

en: alias: no address
pl: alias: brak adresu

en: invalid header field
pl: nieprawidłowy nagłówek

en: ignoring empty header field: %s
pl: ignoruję pusty nagłówek: %s

en: %s: unknown sorting method
pl: %s: nieznana metoda sortowania

en: mutt_restore_default: error in regexp: %s
pl: mutt_restore_default: bład w wyrażeniu regularnym: %s

en: %s: unknown variable
pl: %s: nieznana zmienna

en: prefix is illegal with reset
pl: reset: nieprawidłowy prefiks

en: value is illegal with reset
pl: reset: nieprawidłowa wartość

en: %s is set
pl: %s ustawiony

en: %s is unset
pl: %s nie jest ustawiony

en: %s: invalid mailbox type
pl: %s: nieprawidłowy typ skrzynki

en: %s: invalid value
pl: %s: nieprawidłowa wartość

en: %s: unknown type
pl: %s: nieprawidłowy typ

en: Error in %s, line %d: %s
pl: Błąd w %s, linia %d: %s

note: the muttrc source keyword
en: source: errors in %s
pl: source: błędy w %s

en: source: error at %s
pl: source: błędy przy %s

en: source: too many arguments
pl: source: zbyt wiele argumentów

en: %s: unknown command
pl: %s: nieznana komenda

en: Error in command line: %s
pl: Błąd w poleceniu: %s

en: unable to determine home directory
pl: nie mogę ustalić położenia katalogu domowego

en: unable to determine username
pl: nie mogę ustalić nazwy użytkownika

en: Macro loop detected.
pl: Wykryto pętlę w makrze.

en: Key is not bound.
pl: Klawisz nie został przypisany.

en: Key is not bound.  Press '%s' for help.
pl: Klawisz nie został przypisany. Wpisz '%s' by dostać pomoc.

en: push: too many arguments
pl: push: zbyt wiele argumentów

en: %s: no such menu
pl: %s: nie ma takiego menu

en: null key sequence
pl: pusta sekwencja klawiszy

en: bind: too many arguments
pl: bind: zbyt wiele argumentów

en: %s: no such function in map
pl: %s: nie ma takiej funkcji

en: macro: empty key sequence
pl: macro: pusta sekwencja klawiszy

en: macro: too many arguments
pl: macro: zbyt wiele argumentów

en: exec: too few arguments
pl: exec: zbyt mało argumentów

en: %s: no such command
pl: %s: nie ma takiego polecenia

en: null operation
pl: pusta operacja

en: force viewing of attachment using mailcap
pl: wymuś oobejrzenie załączników poprzez plik 'mailcap'

en: view attachment as text
pl: obejrzyj załącznik jako tekst

en: move to the bottom of the page
pl: przejdź na koniec strony

en: remail a message to another user
pl: wyślij ponownie do innego użytkownika

en: select a new file in this directory
pl: wybierz nowy plik w tym katalogu

en: view file
pl: oglądaj plik

en: display the currently selected file's name
pl: wyświetl nazwy aktualnie wybranych plików

en: change directories
pl: zmień katalog

en: check mailboxes for new mail
pl: szukaj nowych listów w skrzynkach

en: attach a file(s) to this message
pl: załącz plik(i) do tego listu

en: attach message(s) to this message
pl: załącz list(y) do tego listu

en: edit the BCC list
pl: podaj treść pola BCC

en: edit the CC list
pl: podaj treść pola CC

en: edit attachment description
pl: edytuj opis załącznika

en: edit attachment transfer-encoding
pl: podaj sposób zakodowania załącznika

en: enter a file to save a copy of this message in
pl: podaj nazwę pliku, do którego ma być skopiowany list

en: edit the file to be attached
pl: podaj nazwę pliku załącznika

en: edit the from field
pl: podaj treść pola From:

en: edit the message with headers
pl: edytuj treść wiadomości z nagłówkami

en: edit the message
pl: edytuj treść wiadomości

en: edit attachment using mailcap entry
pl: edytuj załącznik używając pliku 'mailcap'

en: edit the Reply-To field
pl: podaj treśc pola Reply-To:

en: edit the subject of this message
pl: podaj tytuł listu

en: edit the TO list
pl: podaj treść listy TO

en: edit attachment type
pl: podaj typ załącznika

en: get a temporary copy of an attachment
pl: weź tymczasową kopię załącznika

en: run ispell on the message
pl: sprawdź ispellem treść listu

en: compose new attachment using mailcap entry
pl: utwórz nowy załącznik używając pliku 'mailcap'

en: save this message to send later
pl: zachowaj list aby wysłać go później

en: rename/move an attached file
pl: przezwij/przenieś załączony plik

en: send the message
pl: wyślij list

en: toggle whether to delete file after sending it
pl: zdecyduj czy usunąć list po wysłaniu

en: update an attachment's encoding info
pl: zaktualizuj informację o kodowaniu załącznika

en: write the message to a folder
pl: zapisz list do folderu

en: copy a message to a file/mailbox
pl: kopiuj list do pliku/skrzynki

en: create an alias from a message sender
pl: utwórz alias dla nadawcy

en: move entry to bottom of screen
pl: przesuń pozycję kursora na dół ekranu

en: move entry to middle of screen
pl: przesuń pozycję kursora na środek ekranu

en: move entry to top of screen
pl: przesuń pozycję kursora na górę ekranu

en: make decoded (text/plain) copy
pl: uczyń rozszyfrowaną (text/plain) kopię

en: make decoded copy (text/plain) and delete
pl: uczyń rozszyfrowaną kopię (text/plain) i skasuj

en: delete the current entry
pl: usuń obecną frazę

en: delete all messages in subthread
pl: usuń wszystkie wiadomości w podwątku

en: delete all messages in thread
pl: usuń wszystkie wiadomości w wątku

en: display full address of sender
pl: wyświetl pełny adres nadawcy

en: display message with full headers
pl: wyświetl wiadomość wraz ze wszystkimi nagłówkami

en: display a message
pl: wyświetl wiadomość

en: edit the current message for resending
pl: obróbka obecnej wiadmości przed jej ponownym wysłaniem

en: delete the char in front of the cursor
pl: skasuj znak z przodu kursora

en: move the cursor one character to the left
pl: przesuń kursor jeden znak w lewo

en: jump to the beginning of the line
pl: przeskocz do początku linii

en: cycle among incoming mailboxes
pl: krąż pomiędzy skrzynkami pocztowymi

en: complete filename or alias
pl: uzupełnij nazwę pliku lub alias

en: complete address with query
pl: uzupełnij adres poprzez zapytanie

en: delete the char under the cursor
pl: skasuj znak pod kursorem

en: jump to the end of the line
pl: przeskocz do końca linii

en: move the cursor one character to the right
pl: przesuń kursor o znak w prawo

en: scroll up through the history list
pl: przewijaj do góry listę wydanych poleceń

en: delete chars from cursor to end of line
pl: usuń znaki począwszy od kursora aż do końca linii

en: delete all chars on the line
pl: usuń wszystkie znaki w linii

en: delete the word in front of the cursor
pl: usuń słowo z przodu kursora

en: quote the next typed key
pl: załącz następny wstukany z klawiatury znak

en: enter a muttrc command
pl: wpisz komendę pliku startowego (muttrc)

en: enter a file mask
pl: wprowadź maskę pliku

en: exit this menu
pl: opuść niniejsze menu

en: filter attachment through a shell command
pl: przepuść załącznik przez komendę powłoki

en: move to the first entry
pl: przesuń się do pierwszej pozycji

en: toggle a message's 'important' flag
pl: włącz dla wiadomości flagę 'ważne!'

en: forward a message with comments
pl: prześlij dalej wiadomość opatrując ją uwagami

en: select the current entry
pl: wskaż obecną pozycję

en: reply to all recipients
pl: odpowiedz wszystkim uczestnikom korespondencji

en: scroll down 1/2 page
pl: przewiń w dół o 1/2 strony

en: scroll up 1/2 page
pl: przewiń w górę o 1/2 strony

en: this screen
pl: niniejszy ekran

en: jump to an index number
pl: przeskocz do konkretnej pozycji w indeksie

en: move to the last entry
pl: przesuń się do ostatniej pozycji

en: reply to specified mailing list
pl: opowiedz na wskazaną listę pocztową

en: execute a macro
pl: wykonaj makropolecenie

en: compose a new mail message
pl: zredaguj nowy list

en: open a different folder
pl: otwórz inny folder

en: open a different folder in read only mode
pl: otwórz inny folder w trybie 'tylko do odczytu'

en: clear a status flag from a message
pl: usuń flagę ze statusem wiadmości

en: delete messages matching a pattern
pl: usuń wiadomości zgodne ze wzorem

en: retrieve mail from POP server
pl: pobierz pocztę z serwera POP

en: move to the first message
pl: przesuń się do pierwszej wiadomości

en: move to the last message
pl: przesuń się do ostatniej wiadomości

en: show only messages matching a pattern
pl: pokaż tylko wiadomości zgodne ze wzorcem

en: jump to the next new message
pl: przeskocz do następnej nowej wiadomości

en: jump to the next subthread
pl: przeskocz do następnego podwątku

en: jump to the next thread
pl: przeskocz do następnego wątku

en: move to the next undeleted message
pl: przesuń do następnego nieusuniętego listu

en: jump to the next unread message
pl: przeskocz do następnego nieprzeczytanej wiadomości

en: jump to previous thread
pl: przeskocz do poprzedniego wątku

en: jump to previous subthread
pl: przeskocz do poprzedniego podwątku

en: move to the last undelete message
pl: przesuń się do ostatniego nieskasowanego listu

en: jump to the previous new message
pl: przeskocz do poprzedniej nowej wiadomości

en: jump to the previous unread message
pl: przeskocz do poprzedniej nieprzeczytanej wiadomości

en: mark the current thread as read
pl: zaznacz obecny wątek jako przeczytany

en: mark the current subthread as read
pl: zaznacz obecny podwątek jako przeczytany

en: set a status flag on a message
pl: ustaw flagę statusu wiadomości

en: save changes to mailbox
pl: zapisz zmiany do foldera poczty

en: tag messages matching a pattern
pl: zaznacz listy pasujące do wzorca

en: undelete messages matching a pattern
pl: odznacz wiadomości skasowane spełniające wzorzec

en: untag messages matching a pattern
pl: odznacz listy pasujące do wzorca

en: move to the middle of the page
pl: przesuń się do połowy strony

en: move to the next entry
pl: przesuń się do następnej pozycji

en: scroll down one line
pl: przewiń w dół o linię

en: move to the next page
pl: przesuń się do następnej strony

en: jump to the bottom of the message
pl: przeskocz do końca wiadomości

en: return to the main-menu
pl: powróć do menu głównego

en: toggle display of quoted text
pl: zmień sposób pokazywania zaznaczonego tekstu

en: skip beyond quoted text
pl: przeskocz poza zaznaczony fragment tekstu

en: jump to the top of the message
pl: przeskocz na początek wiadomości

en: pipe message/attachment to a shell command
pl: przekieruj wiadomość/załącznik do komendy powłoki

en: move to the previous entry
pl: przesuń się do poprzedeniej pozycji

en: scroll up one line
pl: przewiń w górę o linię

en: move to the previous page
pl: przesuń do poprzedniej strony

en: print the current entry
pl: wydrukuj obecną pozycję

en: query external program for addresses
pl: zapytaj zewnętrzny program o adres

en: append new query results to current results
pl: dodaj rezultaty nowych poszukiwań do obecnych

en: save changes to mailbox and quit
pl: zapisz zmiany do skrzynki i opuść program pocztowy

en: recall a postponed message
pl: wywołaj odłożony list

en: clear and redraw the screen
pl: wyczyść i odśwież ekran

en: {internal}
pl: {wewnętrzne}

en: reply to a message
pl: odpowiedz na list

en: save message/attachment to a file
pl: zachowaj wiadomość/załącznik do zbioru

en: search for a regular expression
pl: poszukaj zwyczajnej wartości

en: search backwards for a regular expression
pl: szukaj do tyłu wykorzystując zwyczajną wartość

en: search for next match
pl: szukaj następnego pozytywnego rezultatu

en: search for next match in opposite direction
pl: szukaj następnego pozytywnego rezultatu w drugą stronę

en: toggle search pattern coloring
pl: zmień kolororystykę szukanej frazy

en: invoke a command in a subshell
pl: wywołaj komendę w podpowłoce

en: sort messages
pl: uszereguj wiadomości

en: sort messages in reverse order
pl: uszereguj wiadomości w odwrotnej kolejności

en: tag the current entry
pl: zaznacz bieżącą pozycję

en: apply next function to tagged messages
pl: wykonaj następne polecenie na zaznaczonych listach

en: tag the current subthread
pl: zaznacz bieżący podwątek

en: tag the current thread
pl: zaznacz bieżący wątek

en: toggle a message's 'new' flag
pl: ustaw flagę listu na 'nowy'

en: toggle whether the mailbox will be rewritten
pl: ustala czy skrzynka będzie ponownie zapisana

en: move to the top of the page
pl: przesuń się do początku strony

en: undelete the current entry
pl: odtwórz bieżącą pozycję listy

en: undelete all messages in thread
pl: odtwórz wszystkie listy z tego wątku

en: undelete all messages in subthread
pl: odtwórz wszystkie listy z tego podwątku

en: show the Mutt version number and date
pl: pokaż wersję i datę programu pocztowego Mutt

en: view attachment using mailcap entry if necessary
pl: pokaż załącznik używając, jeśli to niezbędne, pliku 'mailcap'

en: show MIME attachments
pl: pokaż załączniki MIME

en: show currently active limit pattern
pl: pokaż bieżący wzorzec ograniczający

en: collapse/uncollapse current thread
pl: zwiń/rozwiń bieżący wątek

en: collapse/uncollapse all threads
pl: zwiń/rozwiń wszystkie wątki

en: attach a PGP public key
pl: załącz swój klucz publiczny PGP

en: show PGP options
pl: pokaż możliwości PGP

en: extract PGP public keys
pl: wyekstrahuj klucz publiczny PGP

en: wipe PGP passphrase from memory
pl: wymaż hasło PGP z pamięci komputera

en: mail a PGP public key
pl: wyślij swój klucz publiczny PGP

en: verify a PGP public key
pl: sprawdź klucz publiczny PGP

en: view the key's user id
pl: obejrzyj identyfikator użytkownika klucza

en: make decrypted copy and delete
pl: uczyń rozkodowaną kopię i skasuj oryginał

en: make decrypted copy
pl: uczyń rozkodowaną kopię

en: Out of memory!
pl: Brak pamięci!

en: File is a directory, save under it?
pl: Wskazany plik jest katalogiem, zachować?

en: File under directory:
pl: Plik w katalogu:

en: %s is not a mailbox!
pl: %s nie jest folderem poczty

en: Append messages to %s?
pl: Dodać wiadomości do %s?

en: To contact the developers, please mail to <mutt-dev@mutt.org>.
pl: Aby powiadomić twórców, pisz proszę na <mutt-dev@mutt.org>.

en: 
    SHA1 implementation Copyright (C) 1995-7 Eric A. Young <eay@cryptsoft.com>
    
        Redistribution and use in source and binary forms, with or without
        modification, are permitted under certain conditions.
    
        The SHA1 implementation comes AS IS, and ANY EXPRESS OR IMPLIED
        WARRANTIES, including, but not limited to, the implied warranties of
        merchantability and fitness for a particular purpose ARE DISCLAIMED.
    
        You should have received a copy of the full distribution terms
        along with this program; if not, write to the program's developers.
pl: 
    Implementacja SHA1 - Copyright (C) 1995-7 Eric A. Young <eay@cryptsoft.om>
    
        Redystrybucja i użytkowanie zarówno w postaci źródłowej jak i skompilowanej
        w formie zmienionej lub nie, są dozwolone pod warunkiem zachowania
        następujących reguł.
    
        Implementacja SHA1 przychodzi do państwa w stanie w jakim jest,
        BEZ ŻADNEJ GWARANCJI, w tym, ale nie wyłącznie, gwarancji do jakichbądź
        konkretnych zastosowań lub sprzedaży.
    
        Powinieneś dostać kopię licencji dystrybucyjnej wraz z programem,
        jeśli nie, napisz do jego twórców.

en: usage: mutt [ -nRzZ ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] [ -m <type> ] [ -f <file> ]
           mutt [ -nx ] [ -e <cmd> ] [ -a <file> ] [ -F <file> ] [ -H <file> ] [ -i <file> ] [ -s <subj> ] [ -b <addr> ] [ -c <addr> ] <addr> [ ... ]
           mutt [ -n ] [ -e <cmd> ] [ -F <file> ] -p
           mutt -v[v]
    
    options:
      -a <file>	attach a file to the message
      -b <address>	specify a blind carbon-copy (BCC) address
      -c <address>	specify a carbon-copy (CC) address
      -e <command>	specify a command to be executed after initialization
      -f <file>	specify which mailbox to read
      -F <file>	specify an alternate muttrc file
      -H <file>	specify a draft file to read header from
      -i <file>	specify a file which Mutt should include in the reply
      -m <type>	specify a default mailbox type
      -n		causes Mutt not to read the system Muttrc
      -p		recall a postponed message
      -R		open mailbox in read-only mode
      -s <subj>	specify a subject (must be in quotes if it has spaces)
      -v		show version and compile-time definitions
      -x		simulate the mailx send mode
      -y		select a mailbox specified in your `mailboxes' list
      -z		exit immediately if there are no messages in the mailbox
      -Z		open the first folder with new message, exit immediately if none
      -h		this help message
pl: użycie: mutt [ -nRzZ ] [ -e <polec> ] [ -F <plik> ] [ -m <typ> ] [ -f <plik> ]
           mutt [ -nx ] [ -e <polec> ] [ -a <plik> ] [ -F <plik> ] [ -H <plik> ] [ -i <plik> ] [ -s <tytuł> ] [ -b <adres> ] [ -c <adres> ] <adres> [ ... ]
           mutt [ -n ] [ -e <polec> ] [ -F <plik> ] -p
           mutt -v[v]
    
    opcje:
      -a <plik>	załącz plik do listu
      -b <adres>	adres blind carbon-copy (BCC)
      -c <adres>	adres carbon-copy (CC)
      -e <polec>	polecenie do wykonania po inicjalizacji
      -f <plik>	skrzynka
      -F <plik>	alternatywny plik Muttrc
      -H <plik>	czytaj nagłówki z pliku roboczego
      -i <plik>	dołącz ten plik w odpowiedzi
      -m <typ>	podaj typ skrzynki
      -n		nie czytaj systemowego Muttrc
      -p		ponownie edytuj zarzucony list
      -R		otwórz skrzynkę w trybie tylko do odczytu
      -s <tytuł>	podaj tytuł (musi być w apostrofach,jeśli są spacje)
      -v		pokaż wersję i wkompilowane parametry
      -x		symuluj zachowanie mailx
      -y		wybierz skrzynkę podaną w twojej liście `mailboxes'
      -z		wyjdź natychmiast jeśli nie ma nowych listów w skrzynce
      -Z		otwórz pierwszy folder z nowym listem i wyjdź jeśli nie ma nowych
      -h		ten tekst

en: Error initializing terminal.
pl: Błąd inicjalizacji terminala.

en: Debugging at level %d.
pl: Odpluskwianie na poziomie %d.

en: DEBUG was not defined during compilation.  Ignored.
pl: Odpluskwianie (DEBUG) nie zostało wkompilowane.  Ignoruję.

en: No recipients specified.
pl: Brak wskazania odbiorców listu.

en: %s: unable to attach file.
pl: %s: nie jestem w stanie załączyć pliku.

en: No mailbox with new mail.
pl: Nie ma foldera z nowo przybyłą pocztą.

en: Mailbox is empty.
pl: Folder poczty jest pusty.

en: Mailbox is corrupt!
pl: Folder poczty jest uszkodzony!

en: Reading %s... %d (%d%%)
pl: Czytam %s... %d (%d%%)

en: Mailbox was corrupted!
pl: Folder poczty został uszkodzony!

en: Fatal error!  Could not reopen mailbox!
pl: Błąd! Nie mogę ponownie otworzyć foldera poczty!

en: Unable to lock mailbox!
pl: Nie jestem w stanie zablokować foldera poczty!

note: this means ctx->changed or ctx->deleted was set, but no * messages were found to be changed or deleted.  This should * never happen, is we presume it is a bug in mutt.
en: sync: mbox modified, but no modified messages! (report this bug)
pl: sync: skrzynka zmodyfikowana, ale żaden z listów nie został zmieniony! (zgłoś tę pluskwę)

en: Writing messages... %d (%d%%)
pl: Zapisuję wiadomości... %d (%d%%)

en: Write failed!  Saved partial mailbox to %s
pl: Zapis niemożliwy! Zapisałem część foldera poczty do %s

en: Could not reopen mailbox!
pl: Nie mogę ponownie otworzyć foldera poczty!

en: Jump to:
pl: Przeskocz do:

en: Invalid index number.
pl: Niewłaściwy numer indeksu.

en: No entries.
pl: Brak pozycji.

en: You cannot scroll down farther.
pl: Nie możesz już niżej przewinąć.

en: You cannot scroll up farther.
pl: Nie możesz już wyżej przewinąć.

en: You are on the last page.
pl: Jesteś na ostatniej stronie.

en: You are on the first page.
pl: Jesteś na pierwszej stronie.

en: First entry is shown.
pl: Pokazana jest pierwsza pozycja.

en: Last entry is shown.
pl: Pokazana jest ostatnia pozycja.

en: You are on the last entry.
pl: Jesteś na ostatniej pozycji.

en: You are on the first entry.
pl: Jesteś na pierwszej pozycji.

en: Search for:
pl: Szukaj frazy:

en: Reverse search for:
pl: Szukaj frazy w odwrotną stronę:

en: No search pattern.
pl: Nie ustaliłeś wzorca poszukiwań.

en: Not found.
pl: Nic nie znaleziono.

en: No tagged entries.
pl: Brak zaznaczonych pozycji listy.

en: Search is not implemented for this menu.
pl: Poszukiwanie nie jest możliwe w tym menu.

en: Tagging is not supported.
pl: Zaznaczanie nie jest obsługiwane.

en: Reading %s... %d
pl: Czytam %s... %d

en: Lock count exceeded, remove lock for %s?
pl: Zliczanie blokady przekroczone, usunąć blokadę %s?

en: Timeout exceeded while attempting fcntl lock!
pl: Został przekroczony czas oczekiwania na blokadę typu 'fcntl'

en: Waiting for fcntl lock... %d
pl: Oczekuję na blokadę typu 'fcntl'... %d

en: Timeout exceeded while attempting flock lock!
pl: Został przekroczony czas oczekiwania da blokadę typu 'flock'!

en: Waiting for flock attempt... %d
pl: Oczekuję na blokadę typu 'flock'... %d

en: Reading %s...
pl: Czytam %s...

en: Writing %s...
pl: Zapisuję %s...

en: Move read messages to %s?
pl: Przesunąc przeczytane listy do %s?

en: Purge %d deleted message?
pl: Usunąć NIEODWOŁALNIE %d zaznaczonych do skasowania listów?

en: Purge %d deleted messages?
pl: Czy skasować NIEDWOŁALNIE %d usuniętych listów?

en: Moving read messages to %s...
pl: Przesuwam przeczytane listy do %s...

en: Mailbox is unchanged.
pl: Skrzynka pozostała nie zmieniona.

en: %d kept, %d moved, %d deleted.
pl: %d zachowano, %d przesunięto, %d usunięto.

en: %d kept, %d deleted.
pl: %d zachowano, %d usunięto.

en:  Press '%s' to toggle write
pl:  Naciśnij '%s' aby ustawić pisanie

en: Use 'toggle-write' to re-enable write!
pl: Użyj 'toggle-write' by ponownie włączyć pisanie!

en: Mailbox is marked unwritable. %s
pl: Skrzynka jest oznaczona jako niezapisywalna. %s

en: Mailbox is read-only.
pl: Skrynka jest tylko do odczytu.

en: PrevPg
pl: PoprzStr

en: NextPg
pl: NastStr

en: View Attachm.
pl: Zobacz zał.

en: Next
pl: Następny

note: emulate "less -q" and don't go on to the next message.
en: Bottom of message is shown.
pl: Pokazany jest koniec wiadomości.

en: Top of message is shown.
pl: Pokazany jest początek wiadomości.

en: Reverse search:
pl: Odwrotne poszukiwanie:

en: Search:
pl: Szukaj:

en: Help is currently being shown.
pl: Pomoc jest właśnie wyświetlana.

en: No more quoted text.
pl: Nie ma więcej zaznaczonego tekstu.

en: No more unquoted text after quoted text.
pl: Za załączonym tekstem już nic nie ma.

en: multipart message has no boundary parameter!
pl: wieloczęściowy list nie ma wartości granicznych!

en: Error in expression: %s
pl: Błąd w wartości: %s

en: Invalid day of month: %s
pl: Niewłaściwy dzień miesiąca: %s

en: Invalid month: %s
pl: Niewłaściwy miesiąc: %s

en: error in expression
pl: błąd w wartości

en: error in pattern at: %s
pl: błąd we wzorze: %s

en: %c: invalid command
pl: %c: niewłaściwe polecenie

en: %c: not supported in this mode
pl: %c: nie obsługiwane w tym trybie

en: missing parameter
pl: brakujący parametr

en: mismatched parenthesis: %s
pl: niesparowane nawiasy: %s

en: empty pattern
pl: pusty wzorzec

en: error: unknown op %d (report this error).
pl: błąd: nieznany op %d (zgłoś ten błąd).

en: Compiling search pattern...
pl: Kompiluję wzorzec poszukiwań...

en: Executing command on matching messages...
pl: Wykonuję polecenie na spełniających wzorzec wiadomościach...

en: No messages matched criteria.
pl: Żadna z wiadomości nie spełniła kryteriów.

en: Search hit bottom without finding match
pl: Poszukiwanie dosięgnęło końca bez znalezienia frazy

en: Search hit top without finding match
pl: Poszukiwanie dosięgnęło początku bez znalezienia frazy

en: Search interrupted.
pl: Przeszukiwanie przerwano.

en: Enter PGP passphrase:
pl: Wprowadź hasło PGP:

en: PGP passphrase forgotten.
pl: Hasło PGP zostało zapomniane.

en: Unknown PGP version "%s".
pl: Nieznana wersja PGP "%s".

en: [-- PGP output follows (current time:
pl: [-- Oto efekt działania PGP (jest teraz:

en: [-- Error: unable to create PGP subprocess! --]
pl: [-- Błąd: nie potrafię utworzyć podprocesu PGP! --]

en: 
    [-- End of PGP output --]
pl: 
    [-- Koniec efektów działania PGP --]

en: [-- BEGIN PGP MESSAGE --]
pl: [-- POCZĄTEK LISTU PGP --]

en: [-- BEGIN PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
pl: [-- POCZĄTEK KLUCZA PUBLICZNEGO PGP --]

en: [-- BEGIN PGP SIGNED MESSAGE --]
pl: [-- POCZĄTEK LISTU SYGNOWANEGO PGP --]

en: 
    [-- END PGP MESSAGE --]
pl: 
    [-- KONIEC LISTU PGP --]

en: [-- END PGP PUBLIC KEY BLOCK --]
pl: [-- KONIEC PUBLICZNEGO KLUCZA PGP --]

en: [-- Error: could not find beginning of PGP message! --]
pl: [-- Błąd: nie potafię odnaleźć początku listu PGP! --]

en: [-- End of PGP output --]
pl: [-- Koniec potoku PGP --]

en: [-- Error: this message does not comply with the PGP/MIME specification! --]
pl: [-- Błąd: ten list jest niezgodny ze standardem PGP/MIME --]

en: Internal error. Inform <roessler@guug.de>.
pl: Błąd wewnętrzny. Poinformuj, proszę, <roessler@guug.de>.

en: [-- Error: could not create a PGP subprocess! --]
pl: [-- Błąd: nie potafię utworzyć podprocesu PGP! --]

en: [-- Error: malformed PGP/MIME message! --]
pl: [-- Błąd: uszkodzona wiadomość PGP/MIME! --]

en: [-- Error: could not create temporary file! --]
pl: [-- Błąd: nie mogę utworzyć pliku tymczasowego! --]

en: [-- The following data is PGP/MIME encrypted --]
pl: [-- Następujące dane są zaszyfrowane PGP/MIME --]

en: 
    [-- End of PGP/MIME encrypted data --]
pl: 
    [-- Koniec danych zaszyfrowanych PGP/MIME --]

en: Can't open PGP subprocess!
pl: Nie potrafię otworzyć podprocesu PGP!

en: Use keyID = "%s" for %s?
pl: Czy użyć identyfikatora klucza = "%s" dla %s?

en: Enter keyID for %s:
pl: Wprowadź identyfikator klucza dla %s:

en: Exit
pl: Wyjście

en: Select
pl: Wybór

en: Check key
pl: Sprawdź klucz

en: PGP keys matching
pl: Znalezione klucze PGP

en: Can't open /dev/null
pl: Nie mogę otworzyć /dev/null

en: Can't create temporary file
pl: Nie mogę utworzyć pliku tymczasowego

en: Can't create filter
pl: Nie mogę utworzyć filtra

en: Key ID: 0x%s
pl: Identyfikator klucza: 0x%s

en: This ID's trust level is undefined.
pl: Poziom zaufania dla identyfikatora jest nieokreślony.

en: This ID is not trusted.
pl: Identyfikator nie jest uwierzytelniony.

en: This ID is only marginally trusted.
pl: Identyfikator jest tylko częściowo godny zaufania.

en: %s Do you really want to use it?
pl: %s Czy na pewno chcesz go użyć?

en: Please enter the key ID:
pl: Wprowadź, proszę, identyfikator klucza:

en: PGP Key 0x%s.
pl: Klucz PGP 0x%s.

en: reserved
pl: zarezerwowany

en: Encrypted Session Key
pl: Zaszyfrowany klucz sesji

en: Signature Packet
pl: Paczka sygnatury

en: Conventionally Encrypted Session Key Packet
pl: Konwencjonalnie zaszyfrowana paczka klucza sesji

en: One-Pass Signature Packet
pl: Jednoprzejściowa paczka sygnatury

en: Secret Key Packet
pl: Sekretna paczka klucza

en: Public Key Packet
pl: Publiczna paczka klucza

en: Secret Subkey Packet
pl: Sekretna paczka podklucza

en: Compressed Data Packet
pl: Skompresowana paczka danych

en: Symmetrically Encrypted Data Packet
pl: Symetrycznie zaszyfrowana paczka danych

en: Marker Packet
pl: Paczka - marker

en: Literal Data Packet
pl: Literal Data packet

en: Trust Packet
pl: Paczka zaufania

en: Name Packet
pl: Paczka nazwy

en: Subkey Packet
pl: Paczka podklucza

en: Reserved
pl: Zarezerwowane

en: Comment Packet
pl: Paczka komentarza

en: POP Password:
pl: Hasło na serwer POP:

en: POP host is not defined.
pl: Serwer POP nie został wskazany.

en: No POP username is defined.
pl: Nie została wskazana nazwa użytkownika na serwerze POP.

en: Could not find address for host %s.
pl: Nie potrafię znaleźć adresu serwera %s.

en: Connecting to %s
pl: Staram się połączyć z %s

en: Server closed connection!
pl: Sewer zamknął połączenie!

en: No new mail in POP mailbox.
pl: Nie ma nowej poczty w folderze poczty POP.

en: Reading %d new message (%d bytes)...
pl: Czytam %d nowy list (%d bajtów)...

en: Reading %d new messages (%d bytes)...
pl: Czytam %d nowych listów (%d bajtów)...

en: Error reading message!
pl: Błąd czytania wiadomości!

en: Error while writing mailbox!
pl: Błąd podczas zapisywania skrzynki!

en: %s [%d messages read]
pl: %s [%d wiadomości przeczytanych]

en: Postponed Messages
pl: Odłożone wiadomości

en: No postponed messages.
pl: Brak odłożonych wiadomości.

en: Illegal PGP header
pl: Nieprawidłowy nagłówek PGP

en: New Query
pl: Nowe pytanie

en: Make Alias
pl: Uczyń aliasa

en: Search
pl: Szukaj

en: Waiting for response...
pl: Oczekiwanie na odpowiedź...

en: Query command not defined.
pl: Pytanie nie zostało określone.

en: Query
pl: Pytanie

note: Prompt for Query
en: Query:
pl: Pytanie:

en: Query '%s'
pl: Pytanie '%s'

en: Pipe
pl: Rura

en: Print
pl: Drukuj

en: Saving...
pl: Zachowywanie...

en: Attachment saved
pl: Załącznik zachowany

en: WARNING!  You are about to overwrite %s, continue?
pl: UWAGA!  Zastępujesz zbiór %s, kontynuować?

en: Attachment filtered.
pl: Załącznik przefiltrowany.

en: Filter through:
pl: Przefiltruj przez:

en: Pipe to:
pl: Puść przez rurę do:

en: I dont know how to print %s attachments!
pl: Nie wiem jak wydrukować %s załączników!

en: Print tagged attachment(s)?
pl: Drukować zaznaczony załącznik/i?

en: Print attachment?
pl: Drukować załącznik?

en: You may only bounce message/rfc822 parts.
pl: Możesz odbijać jedynie częściowe wiadomości zgodne z RFC 822.

en: Bounce messages to %s...?
pl: Odbić wiadomości do %s...?

en: Bounce message to %s...?
pl: Odbić wiadomość do %s...?

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Deletion of attachments from PGP messages is unsupported.
pl: Kasowanie załączników z listów PGP nie jest możliwe.

en: Only deletion of multipart attachments is supported.
pl: Możliwe jest jedynie kasowanie wieloczęściowych załączników.

en: This operation is not currently supported for PGP messages.
pl: ten rodzaj operacji nie jest obecnie możliwy dla listów PGP.

en: Improperly formated entry for type %s in "%s" line %d
pl: Błędnie sformatowane pole dla typu %s w "%s" linii %d

en: No mailcap path specified
pl: Brak ścieżki do pliku specjalnego 'mailcap'

en: mailcap entry for type %s not found
pl: wpis w 'mailcap' dla typu %s nieznany

en: score: too few arguments
pl: score: za mało argumentów

en: score: too many arguments
pl: score: za wiele argumentów

en: No subject, abort?
pl: Brak tematu, wyjść z komponowania listu?

en: No subject, aborting.
pl: Brak tematu, rezygnuję.

note: There are quite a few mailing lists which set the Reply-To: * header field to the list address, which makes it quite impossible * to send a message to only the sender of the message.  This * provides a way to do that.
en: Reply to %s%s?
pl: Odpowiedz %s%s?

note: This could happen if the user tagged some messages and then did * a limit such that none of the tagged message are visible.
en: No tagged messages are visible!
pl: Brak widocznych zaznaczonych listów!

en: No mailing lists found!
pl: Nie znaleziono list pocztowych!

en: Include message in reply?
pl: Czy zawrzeć oryginalną wiadomość w odpowiedzi?

en: Could not include all requested messages!
pl: Nie mogę załączyć wszystkich wiadomości których sobie zażyczyłeś!

en: Forward MIME encapsulated?
pl: Przesłać dalej za pomocą kapsułki MIME?

note: If the user is composing a new message, check to see if there * are any postponed messages first.
en: Recall postponed message?
pl: Wywołać odłożony list?

en: Abort unmodified message?
pl: Czy wyjść z komponowania, gdyż wiadomość nie została zmieniona?

en: Aborted unmodified message.
pl: Wychodzę, bo wiadomość nie została zmieniona.

note: abort
en: Mail not sent.
pl: List nie został wysłany.

en: Message postponed.
pl: Wiadomość odłożona.

en: No recipients are specified!
pl: Nie został wskazany żaden odbiorca!

en: No recipients were specified.
pl: Nie został wskazany żaden odbiorca.

en: No subject, abort sending?
pl: Brak tematu, zaniechać wysłania?

en: No subject specified.
pl: Brak tematu.

en: Message edited. Really send?
pl: Wiadomość była zmieniana. Czy na pewno wysłać?

en: Sending message...
pl: Wysyłanie wiadomości...

en: Mail sent.
pl: Poczta wysłana.

en: No boundary parameter found! [report this error]
pl: Brak parametru granicznego! (zgłoś ten błąd)

en: %s no longer exists!
pl: %s już nie istnieje!

en: Could not open %s
pl: Nie mogę otworzyć %s

en: Saved output of child process to %s.
pl: Zapisałem efekty działania procesu potomnego do %s.

en: Error sending message.
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości.

en: Caught %s...  Exiting.
pl: Dostałem %s... Opuszczam program.

en: Caught signal %d...  Exiting.
pl: Dostałem sygnał %d... Opuszczam program.

en: Sorting mailbox...
pl: Sortuję folder poczty...

en: Could not find sorting function! [report this bug]
pl: Nie znaleziono funkcji sortowania! (zgłoś ten błąd)

en: (no mailbox)
pl: (nie ma foldera poczty)
